VIA Nano X2 vs U7600 - ostatnia architektura trzeciego gracza - Podsumowanie
Home Artykuły CPU MOBO GPU HDD Rankingi Media Download

Podsumowanie

12345678910Z powodu użytych platform (notebook i mini PC) nie istniała możliwość sensownego porównania wydajności w grach czy poboru prądu. O ile to pierwsze nie jest wielką stratą o tyle to drugie jest istotnym elementem oceny procesorów tej klasy. Wrócę do tego w innym artykule, porównującym kilka różnych platform ITX, w tym VIA C7 1800MHz i VIA Nano X2 1400MHz.

Wracając jednak do U4025 stwierdzić można, że identycznie taktowany U7600 wyprzedza go średnio o 40%. To sporo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że oferowane procesory w architekturze Core 2 Duo potrafią działać z częstotliwością 4Ghz, a najszybsze Nano X2 osiągają 2Ghz. To jednak tylko jedna strona medalu. Drugą, niezwykle istotną jest cena. Intel Core 2 Duo U7600 zakończył swoją karierę w ofercie producenta z ceną wynoszącą 250 dolarów za sam procesor. To więcej niż kosztował świetnie wykonany, kompletny Zotac ZBOX nano VD01!

Rynkowym, a nie technologicznym rywalem architektury Isaiah był słabszy pod każdym względem Atom. Dlaczego więc VIA nie podbiła rynku swoimi tanimi, oszczędnymi i całkiem wydajnymi procesorami? Świetne pytanie...

Testy rzeczywiste - konwersja wideo <<

12345678910

Spis treści:

VIA Nano X2 vs U7600 - ostatnia architektura trzeciego gracza
Testy syntetyczne - matematyka
Testy syntetyczne - rendering
Testy syntetyczne - wydajność pamięci
Testy syntetyczne - szachy, kompresja i szyfrowanie
Testy rzeczywiste - IrfanView
Testy rzeczywiste - kompresja i szyfrowanie
Testy rzeczywiste - BOINC
Testy rzeczywiste - konwersja wideo
Podsumowanie

Powrót na stronę główną